Sanchez Vegara Maria ISabel – „Mali WIELCY. Agatha Christie”
Kiedy Agatha była małą dziewczynką, uwielbiała czytać, lecz zawsze wymyślała własne zakończenie każdej książki. Szczególnie pasjonowały ją powieści detektywistyczne. Jako młoda dziewczyna podczas I wojny światowej pracowała
w szpitalu, gdzie pomagała rannym żołnierzom i dowiedziała się wiele na temat różnych niebezpieczeństw. Po wojnie postanowiła skorzystać ze swojej wiedzy oraz wyobraźni i zajęła się pisaniem kryminałów. Jej powieści z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, niesamowitymi zagadkami i oryginalnymi postaciami detektywów, podbiły serca milionów czytelników na całym świecie. Inspirująca historia pisarki obdarzonej nieposkromioną fantazją, królowej tajemnic i najpopularniejszej autorki wszech czasów.
Antoni Gołubiew – „Bolesław Chrobry. Szło nowe”
Drugi tom monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego.
„Dziki to jeszcze kraj… a już mocny siłą wojów i chrobry siłą księcia…
Tnie się puszcza, szumi zboże na polanach, stare dęby Swarożyca padają przed Trzemami nowego Świątka. Biskup Wojciech chrzci pod murami Gniezna i niosąc nową wiarę pada pod ciosami pogańskich Prusów. Ciało jego warte jest tyle złota, ile waży.
Na pogrzeb zjeżdża wielki świat Cesarstwa który ku bramom gnieźnieńskim wiedzie sam Cesarz Otton III. Kraj Polan ukazuje, jaką siłą dysponuje i jakie skarby skrywa.
Cesarz zakłada Bolesławowi Koronę na głowę.
To już jest wielkie księstwo, Bolesław trzyma je w garści….”.
Ewelina Maria Mantycka – „Bukiet pełen róż”
Stary dworek na Ogrodowej staje się spokojnym domem dla Liliany i jej córki. Jednak inna gałąź rodziny Żmudzkich, Klaudia Leszczyńska, nigdy nie pogodziła się z tragedią, która pogrążyła jej najbliższych w żałobie – ze śmiercią swojej dziesięcioletniej siostry. Żyje ciągle wspomnieniami, które zmieniły jej beztroskie dzieciństwo w pasmo goryczy.
Po bolesnym zerwaniu z kolejnym „złym wyborem” Klaudia jest przekonana, że jej życie miłosne nigdy nie potoczy się normalnym torem. Dom, dzieci i mężczyzna, który potrafiłby zaakceptować jej potrzeby, to plany dalekie w realizacji. Ekstrawagancka i nieprzewidywalna Klaudia jako fotograf-podróżnik może w każdej chwili spakować walizki i ruszyć
w nieznane, odkrywać nowe miejsca i poznawać ciekawych ludzi. Odnalezienie tego jedynego nie powinno być trudne dla kobiety z jej wyglądem i urokiem osobistym, a jednak Klaudia wmawia sobie, że ciąży na niej klątwa prababki Rozalii Żmudzkiej.
Kiedy postanawia zapomnieć o nieszczęśliwych związkach, zająć się pracą i uporządkować swoje sprawy, na jej drodze staje komisarz Artur Solecki, znany ze swojego kiepskiego poczucia humoru, perfekcjonizmu w pracy i nieprzekupnego charakteru,
a także zamiłowania do przelotnych romansów. Wspólne śledztwo Klaudii i Artura prowadzi nie tylko do odkrycia upiornych tajemnic rodzinnych, ale także czegoś znacznie ważniejszego…
Kelly Rimmer – „Sierota z Warszawy”
Niezwykła opowieść o bohaterstwie, poświęceniu i nadziei.
Wiosna 1942 roku. Po tragicznej stracie rodziny czternastoletnia Emilia Śląska mieszka w Warszawie przygarnięta przez bezdzietną parę. Niemiecka brutalność wobec Żydów zmusza ją do ukrywania prawdziwej tożsamości. Od tej pory dziewczynka nazywa się Elżbieta Rabinek. Wie, że za murami pobliskiego getta panuje jeszcze większe cierpienie niż po aryjskiej stronie.
Elżbieta zaprzyjaźnia się z sąsiadką, pielęgniarką Sarą, która zaczyna przemycać ją do getta. Dzięki dokumentom zdobytym przez Sarę dziewczynka podejmuje niebezpieczne próby ratowania żydowskich dzieci. Podczas jednej ze swoich wypraw Elżbieta spotyka szesnastoletniego Romana Górkę, w którym się zakochuje. Czy ich miłość będzie silniejsza niż zło i cierpienie otaczającego ich świata?
Louise Jensen – „To wszystko dla ciebie”
Oto Walshowie, przykładna rodzina z przedmieść. Ale za drzwiami ich idealnego domu toczy się prawdziwy dramat.
Kieron, młodszy syn, jest poważnie chory. Wisząca nad nim groźba śmierci wprowadza napięcie we wszystkie rodzinne relacje.
Connor, starszy, zrobił coś, o czym nie może nikomu powiedzieć. Konsekwencje jego czynu są przerażające i chłopak czuje, że wreszcie go dopadną.
Ellen, matka, jest na krawędzi załamania. By zajmować się Kieronem, porzuciła dobrze zapowiadającą się karierę chirurżki. Choć nigdy nie przyzna tego na głos, czasem żałuje swojej decyzji.
Aiden, ojciec, to kłamca. Rodzina pozornie jest dla niego najważniejsza. Dlaczego więc tak bardzo chce od niej uciec?
Wszystkich zżera poczucie winy. Wszyscy chcą osłonić pozostałych. Jakby dręczył ich ten sam mroczny sekret.
Co starają się chronić? I co się stanie, gdy tajemnica wyjdzie na jaw? Wkrótce jest jasne, że Walshowie i ich przyjaciele mogą być w niebezpieczeństwie, a każdy członek rodziny musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby ocalić siebie i innych…
Suzanne Allain – „Lista Pana Malcolma”
Dziewiętnastowieczna Anglia.
Młoda kobieta zabiegała o względy tajemniczego i bardzo bogatego konkurenta. Tymczasem on z myślą o przyszłej żonie stworzył nadzwyczaj szczegółową listę bardzo trudnych do spełnienia warunków.
Czarująca powieść z okresu Regencji została właśnie zekranizowana, a w głównych rolach zobaczymy najgorętsze młode twarze kina: Friedę Pinto, Theo Jamesa i Olivera Jackson-Cohena.
Sara Gay-Forden – „Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku”
Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku.
W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego
i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura. Za zorganizowanie morderstwa skazano jego byłą żonę Patrizię Reggiani Martinelli. Dostała 29 lat więzienia.
Czy Patrizia zleciła zabójstwo, ponieważ wydatki Maurizia wymknęły się spod kontroli? Czy zrobiła to, ponieważ czarujący eks zamierzał poślubić swoją kochankę Paolę Franchi? A może w ogóle tego nie zrobiła?
Historia Guccich to historia blichtru, przepychu i intryg, historia powstania, bliskiego upadku i późniejszego odrodzenia się modowej dynastii. To wielkie nazwiska: Tom Ford, Sophia Loren, Jackie Kennedy Onassis, Domenico De Sole, Pierre Cardin, Chiara Mastroianni, Yves Saint Laurent. To także stolice świata mody: Mediolan, Florencja, Nowy Jork i Paryż. Sara Gay Forden pozwala zajrzeć za kulisy najsłynniejszego domu mody, pokazuje ukryte namiętności, potęgę oraz słabe punkty rodu Guccich. To wartka opowieść o modzie, wielkich pieniądzach i rozdzierającej serce tragedii. Uznana przez „The Economist” za jedną
z najlepszych książek roku.
Anna Karpińska – „Bądź blisko”
Życie przybiera różne kolory. Nigdy nie jest czarno-białe, a czasami nawet potrafi zaskoczyć paletą barw.
Kontynuacja książki „Kiedy nadejdziesz”, która bardzo poruszyła czytelniczki, wywołała emocje i nie pozwoliła o sobie zapomnieć.
Ciąża Marii, która nosi dzieci Aleksandry, przebiega nie bez problemów.
Komplikują się również stosunki obu bohaterek z ich mężami. Kiedy wychodzi na jaw tajemnica, nikt nie przypuszcza, że ujawnią się dużo bliższe stosunki pomiędzy paniami, aniżeli te wynikające jedynie z umowy.
Dla dobra dzieci zarówno Aleksandra, jak i Maria muszą stawić czoło trudnościom. Czeka je długa droga do osiągnięcia emocjonalnej i finansowej stabilizacji. Obie próbują również zawalczyć o miłość.
Czy jednak wystarczy im sił i determinacji? Czy realizując cel, nie zatracą samych siebie? Czy dane im będzie zakosztować szczęścia?
Bogusław Wołoszański – „Zabić Amerykę”
Dlaczego Adolf Hitler w grudniu 1941 roku, u szczytu potęgi III Rzeszy, wypowiedział wojnę Stanom Zjednoczonym? Powód był prosty: dał się zwieść Franklinowi D. Rooseveltowi, który zręcznie podsunął Führerowi fałszywą wiadomość o planie skierowania do Europy 10 milionów żołnierzy. W ten sposób prezydent USA uzyskał możliwość odrzucenia ograniczeń nakładanych przez ustawę o neutralności.
Małgorzata Manelska – „Dotyk Mazur. Pożegnanie”
Rok 1968. Marzenie młodziutkiej Kasi Skrockiej o wielkim świecie spełnia się. Dziewczyna załatwia w nielegalny sposób paszport i zaproszenie, by wyjechać z przypadkowo poznanym Lukasem Stawskim do Londynu. Fascynuje ją ten „inny świat” – pełen kolorów, swobody obyczajów i wolności. Skrocka wierzy, że wspólne życie z przystojnym Lukasem będzie wyglądało jak
w bajce. Tymczasem chłopak z czarującego i pewnego siebie amanta szybko przeobraża się w egoistycznego
i nieodpowiedzialnego lekkoducha. Kasia musi także zmierzyć się z brakiem akceptacji, a nawet wrogą postawą ojca swojego partnera. Mężczyzna nie życzy sobie, aby jedyny syn wiązał się z córką Niemry… Sprawy komplikują się, kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę…
Czy uda się jej stworzyć szczęśliwy związek? Czy echa przeszłości pozwolą zrealizować młodzieńcze marzenia? Czy Kasia uwolni się od piętna Niemry?
Ostatnia część bestsellerowej, mazurskiej serii, która skradła serca tysiącom czytelniczek.
Anna Jóźwik – „Historie z Biblii. Bohaterki dla dziewcząt”
Siedem biblijnych historii, siedem niezwykłych postaci i siedem pięknych opowieści… „Historie z Biblii. Bohaterki dla dziewcząt” to inspirująca książka o niezwykłych kobietach, których szlachetne postawy warte są naśladowania. Wśród przedstawionych biblijnych bohaterek znajdziemy odważną Miriam, wytrwałą Annę, pełną miłości Maryję i inne wspaniałe kobiety, którym wiara
w Boga pomagała dokonywać właściwych wyborów. Przyjrzyjmy się im z bliska, posłuchajmy ich słów i poczujmy klimat biblijnych czasów.
Danielle Steel – „Komplikacje”
Hotel Louis XVI, jeden z najsłynniejszych luksusowych hoteli w Paryżu, ponownie otwiera swoje podwoje. Szacowni stali goście przybywają w towarzystwie nowych osób. Żadna z nich nie zapomni tej wizyty.
Odnosząca sukcesy konsultantka artystyczna pojawia się w hotelu po raz pierwszy od czasu brutalnego rozwodu. Nie wie, że znajdzie tu nową miłość. Mężczyzna, który pragnie zakończyć życie, ratuje życie kogoś innego. Para staje w obliczu nagłej tragedii, a najbardziej wpływowy gość hotelu, francuski polityk, organizuje w swoim apartamencie tajemnicze spotkania, które położą się cieniem na jego życiu i dobrym imieniu.
Pamiętna noc hotelowa wstrząśnie zarówno gośćmi, jak i personelem. Ale nowe dramaty wciąż czyhają na horyzoncie…
Opisy i okładki książek pochodzą ze strony lubimyczytać.pl
Grafika: freepik.com