Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

 

Noh Yi-Jeong – „Sherlock Holmes”

Jeśli myślisz, że znasz przygody Sherlocka Holmes, to najnowsze wydanie słynnej książki Arthura Conana Doyle’a z pewnością cię zaskoczy. A to wszystko za sprawą niecodziennego formatu i przemyślanych ilustracji wykonanych w koreańskim stylu Manhwa, które przypadną do gustu nie tylko miłośnikom mangi.
Otwórz się na nieznane i daj się porwać wyobraźni, poznając historię genialnego detektywa w zupełnie nowej odsłonie.

Urszula Gajdowska – „Zielarki. Jaśmina”

Jaśmina Wigura jest panną o nieposzlakowanej reputacji i dobrych manierach, choć za słodką buzią i nieśmiałym zachowaniem skrywa żelazną wolę i błyskotliwą inteligencję, a nad towarzyskie flirty przedkłada pasję do ziołolecznictwa i leczenia zwierząt. W Noc Kupały jej serce skrada Dalegor Kossakowski, dziedzic arystokratycznego rodu i hodowca ogierów czystej krwi arabskiej. To staje się początkiem komedii pomyłek, romantycznych uniesień, rodzinnych tajemnic i międzynarodowych spisków. By ratować rodzinny majątek przed ruiną, Jaśmina decyduje się podjąć działania, w wyniku których sama wpada w kłopoty. Co z tym będą mieli wspólnego sułtan i jego harem oraz handlarze niewolników?
Córki botanika. Zielarki to dwutomowa powieść romantyczno-przygodowa, rozgrywająca się na początku XIX wieku nad Narwią i w krajach Orientu. Jej bohaterkami są Jaśmina i Rozalia, którym ojciec, baron Wigura, przekazał zamiłowanie do botanicznych eksperymentów, ludowej wiedzy i niezgłębionych tajemnic świata. W powieści występują postacie znane z cyklu W dolinie Narwi oraz Córki botanika. Bliźniaczki Urszuli Gajdowskiej.

Urszula Gajdowska – „Zielarki. Rozalia”

Rozalia Wigura słynie z wytwarzania ziołowych nalewek, maści i mikstur, które leczą ciała i dusze panien z towarzystwa. Choć świetnie radzi sobie z ujeżdżaniem koni, zarządzaniem majątkiem i wierzy w niezależność kobiet, marzy o spokojnym życiu u boku ukochanego mężczyzny. Niestety, Julian Zaręba, który smalił do niej cholewki przez lata, budząc nadzieję na małżeńskie szczęście, dał nogę… Nieoczekiwane spotkanie wciąga Rozalię w niebezpieczne śledztwo dotyczące pochodzenia ukochanego.
Kto jest kim w grze, w której stawką jest życie? Czy prawda o wydarzeniach sprzed lat ujrzy światło dzienne?

Karen Swan – „Skradzione godziny”

Jest lato 1929 roku i Mhairi MacKinnon potrzebuje męża. Ojciec dał jasno do zrozumienia, że nie będzie w stanie utrzymać jej przez nadchodzącą zimę. Na małej szkockiej wyspie St Kilda możliwości są ograniczone. Ale sąsiad MacKinnonów, Donald, ma znajomego, któremu również zależy na szybkim małżeństwie. Donald zostaje przyzwoitką Mhairi i ma przedstawić ją podczas ostatniej podróży w roku, zanim jesienne morze zamknie ich na świat zewnętrzny. Mhairi powraca jako zaręczona kobieta, która zakochała się bez pamięci – jednak nie w swoim narzeczonym. Wiedząc, że ten, którego darzy uczuciem, nigdy nie będzie jej, czeka na wiosnę z rosnącym lękiem, ponieważ wtedy zostanie odesłana z domu, by stać się żoną nieznajomego. Gdy nadchodzi wiadomość, że St Kilda ma zostać ewakuowana, kochankowie otrzymują kilka miesięcy ulgi, ciesząc się wspólnym latem. Jednak ostatnie dni na wyspie będą trudne dla Mhairi i jej przyjaciółek, Effie i Flory. A kiedy później na opuszczonej St Kildzie zostaje znalezione martwe ciało, cała trójka ma wystarczający powód, by znaleźć się w cieniu podejrzeń…

Remigiusz Mróz – „Obrona”

Joanna Chyłka jest w połowie ósmego miesiąca ciąży, kiedy zgłasza się do niej znana milionerka, przedstawiając intratną propozycję obrony pewnego człowieka. Nie jest z nim w żaden sposób powiązana, twierdzi jednak, że pokryje wszystkie koszty w ramach dobroczynnego projektu mającego wyciągać niewinnych ludzi z więzień.
Skazany trafił za kratki dwadzieścia lat temu za zabójstwo – sądy pierwszej i drugiej instancji nie miały wątpliwości co do jego winy, dowody były bowiem jednoznaczne i przytłaczające. Kasację oddalono. Biznesmenka nie przedstawia żadnych nowych ustaleń w sprawie, nie tłumaczy, dlaczego akurat teraz postanowiła pomóc temu człowiekowi ani dlaczego uznaje go za niewinnego.
Chyłka nie widzi podstaw do wznowienia postępowania, mimo to zaczyna przeglądać akta. Odnajduje w nich coś, co sprawia, że pomimo protestów Kordiana oraz prowadzącego jej ciążę ginekologa podejmuje się obrony człowieka, którego wina wydaje się niezaprzeczalna.

Martin Handford – „Gdzie jest Wally? Pary nie do pary. W muzeum”

Spędź jeden dzień w muzeum z Wallym i jego przyjaciółmi!
Wśród eksponatów i wystaw ukryła się nie tylko cała ekipa Wally’ego, ale i ponad 500 różnic pomiędzy ilustracjami. Znajdź je wszystkie!
Szukaj Wally’ego i jego przyjaciół i sprawdź się w teście na spostrzegawczość, przy którym wszystko dwoi się w oczach!
Dla dzieci w wieku 5-105 lat!

Victoria Schwab – „ExtraOrdinary. PonadPrzeciętni”

Opowieść graficzna z uniwersum „Złoczyńców”.
WEJDŹ DO ŚWIATA PONADPRZECIĘTNYCH!
Niewiele osób wie o istnieniu PonadPrzeciętnych – ludzi o niewiarygodnych zdolnościach, potencjalnie niebezpiecznych dla siebie i otoczenia. Bezlitosna organizacja PION chce zachować fenomen PonadPrzeciętnych w tajemnicy, wytropić i zabić ich wszystkich. Kiedy licealistka Charlotte Tills zostaje reanimowana po potwornym wypadku autobusowym, budzi się z niezwykłą mocą pozwalającą jej zobaczyć, jak umrą inni ludzie. Widzi też swoją śmierć z rąk najlepszego zabójcy PION-u, Elia Cardale’a, i jest zmuszona do ucieczki. By przeżyć i ochronić rodzinę, Charlotte musi dokonać wyboru i wytropić Elia, zanim on znajdzie ją…
Album zawiera – po raz pierwszy w druku – pochodzące z uniwersum „Złoczyńcow” opowiadanie V.E. Schwab Ogrzej mnie, zilustrowane przez Victo Ngai.

Max Czornyj – „Cześć, tu Carter!”

Cześć, tu Carter. Howard Carter.
To ja odkryłem wypełniony skarbami grobowiec faraona Tutenchamona i jako pierwszy człowiek zobaczyłem mumię liczącą ponad trzy tysiące lat! Myślicie, że to straszne? Dla mnie to najpiękniejszy moment życia.
Od dzieciństwa marzyłem o wielkich znaleziskach, starożytnych cywilizacjach i klejnotach zasypanych ziemią. Pragnąłem przygód oraz wyzwań.
Przemierzyłem piaski pustyni oraz morza. Walczyłem ze sztormami, burzami piaskowymi, a na koniec rzuciłem wyzwanie klątwie.
Wierzycie w klątwy?
Nie bójcie się ich. Razem pokonamy wszelkie przeciwności, a przy okazji oprowadzę Was po Egipcie. Tym z moich czasów i tym znacznie starszym, zagrzebanym pod warstwami piasku.
Jesteście gotowi na kolejną przygodę?

Ewa Przydryga – „Równonoc”

Światło czy ciemność – co wybierzesz w obliczu moralnego dylematu?
Tragedia wydarzyła się w tę właśnie noc. W równonoc. Jeden nierozważny krok wystarczył, by Justyna straciła swoją ukochaną siostrę, a wraz z nią – część siebie. Choć minęły lata, kobieta wciąż próbuje uporać się ze stratą i wyrzutami sumienia. Dołącza do grupy cierpiących na nietypowe fobie pacjentów, którzy w ośrodku na odludziu szukają dla siebie ratunku.
Terapię opartą na kontrowersyjnych metodach prowadzi ekscentryczny Werner. Nieustępliwie próbuje dotrzeć do źródeł fobii każdego z pacjentów. Obawa odkrycia przeszłości wzbudza w uczestnikach najgorsze instynkty. By uwolnić się od traumy, któreś z nich gotowe jest zabić. Do kolejnej równonocy w życiu Justyny zakrada się śmierć – dochodzi do brutalnego zabójstwa.
Mijają trzy lata. Kobieta próbuje na nowo ułożyć sobie życie z córką, lecz nagła wizyta jednego z byłych pacjentów Wernera znów przywołuje lawinę nieszczęść. Teraz, by odeprzeć gęstniejący wokół niej mrok i dotrzeć do niewygodnej prawdy, Justyna musi stoczyć najtrudniejszą w swoim życiu walkę…

Katarzyna Michalak – „Trzy siostry. Burza”

NADCIĄGA BURZA. HURAGAN, KTÓRY ZMIECIE WSZYSTKO.
Koniecpolska, mała wieś ukryta wśród bieszczadzkich lasów, staje się sceną dramatycznych wydarzeń. Witold Sejbert, zmuszony przez bezwzględną manipulantkę, wciąga trzy siostry, Danielę, Dorotę i Dominikę, do niebezpiecznej gry.
Nieświadome intrygi nie mają szans się obronić, zaś ta, która nimi pogrywa, jest okrutna. Nie ulituje się nad żadną z dziewczyn. Los doświadcza też mieszkańców Koniecpolski: troje z nich omal nie przypłaca życiem jego niespodzianek.
Jest jednak coś, co daje nadzieję: miłość, przyjaźń, wiara, zaufanie, tylko one mogą sprawić, że zła karta się odwróci, a nad trzema siostrami i tymi, których pokochały, znów zaświeci słońce.
BO MOŻEMY STRACIĆ WSZYSTKO, ALE NIE MOŻEMY STRACIĆ SIEBIE.

Mathilde Dellatre-Josse – „Wszy. Rodzinne przeprowadzki z głowy na głowę”

Rodzina Piotrusia Weszołka wiecznie się przeprowadza. Czego się boją? Przed czym uciekają? Dlaczego co rusz przenoszą się na kolejną głowę? I dlaczego swędzi ta, na której akurat mieszka ta baaardzo liczna rodzina?
Jeśli chcecie przechytrzyć rodzinę Weszołków i skutecznie pozbyć się tych kłopotliwych lokatorów, koniecznie przeczytajcie książkę „Wszy. Przeprowadzki z głowy na głowę”. Poznacie te owady i zrozumiecie, dlaczego sprawiają tyle problemów. Czy można ich uniknąć? Czy ich obecność świadczy o braku higieny? Czy wszy mogą być groźne?
Ta dowcipna książka w nowoczesny, mądry i pozytywny sposób pokazuje, jak mówić o wszawicy. Komiksową historyjkę o perypetiach rodziny pasożytów dopełnia część edukacyjna, zawierająca sporo ciekawostek. To użyteczny przewodnik informujący o tym, co zrobić, gdy problem dotyczy dziecka i/lub dorosłego. „Wszy. Przeprowadzki z głowy na głowę” mogą posłużyć jako pomoc dydaktyczna do rozmowy z dziećmi o wszach. Książka obala wiele mitów, które wciąż pokutują i są bardzo krzywdzące.

Krystyna Mirek – „Każdy może zginąć”

Kiedy Hubert Górski dostaje zawiadomienie o morderstwie, nawet nie chce mu się wyjść z domu, gdyż jest przekonany, że sprawa szybko się wyjaśni i znajdzie się dla niej banalne wyjaśnienie. W jego miejscowości nigdy nie było morderstwa ani żadnych poważniejszych przestępstw. Tymczasem to właśnie tutaj pojawi się wyjątkowo bezlitosny sprawca mordujący bez żadnej logiki zupełnie zwyczajnych ludzi. Ofiarom wbija sztylet w plecy i zawiązuje na szyi czerwoną kokardę. Nie pozostawia żadnych śladów. Nie wiadomo, czym się kieruje. Śledztwa nie sposób nawet rozpocząć, bo wszystkie tropy prowadzą donikąd. Kto będzie następny? Na mieszkańców pada wielki strach. Każdy może zginąć?
Opowieść o pozorach, których nie da się utrzymać bez zapłacenia wysokiej ceny. O tajemnicach domagających się wyjaśnienia, a także o tym, jak czasem niewiele człowiek wie nie tylko o życiu sąsiadów, ale przede wszystkim własnym.

Alan Hlad – „Agentka Churchilla”

Młoda kobieta zrekrutowana z zespołu maszynistek, by zostać tajnym szpiegiem w okupowanej przez Niemców Francji. Odważnie stawia czoła przydzielonym misjom, ryzykując wszystko dla kraju, i mężczyzny którego kocha! Londyn, 1941 rok. Pod budynkiem Westminsteru, w gabinecie Winstona Churchilla, kobiety tłoczą się przy biurkach, pisząc poufne dokumenty i raporty. Rose Teasdale pracuje na dwie zmiany, odkąd jej rodzice zginęli w zamachu bombowym. Liczy się dla niej tylko zwycięstwo w wojnie. Kiedy sam Churchill zwraca uwagę na jej biegłość w języku francuskim, pojawia się rzadka, ale niebezpieczna okazja. Kobieta zostaje zrekrutowana do tajnej brytyjskiej organizacji zajmującej się szpiegostwem w okupowanej przez nazistów Europie. Ile będzie w stanie poświęcić w imię wolności i miłości, nie tylko do swojego kraju?

Roma J. Fiszer – „Spacer po Weronie”

SIELANKOWĄ MIŁOŚĆ ELIZY I MAXA ZAKŁÓCI DRAMATYCZNA RÓŻNICA ZDAŃ.
Poszło w niej o pytania ich dzieci oraz o rycerzy i zakony. Eliza stawia sprawę na ostrzu noża, a Max dopiero poniewczasie zda sobie sprawę, że to nie był zwykły incydent. Czuje, że jeśli nie sprosta oczekiwaniom żony, ich związkowi mogą grozić zawirowania.
W dalekiej Prowansji, dokąd uda się w poszukiwaniu odpowiedzi, natknie się na tajemnicę pięknej Nicole. Odkryje, że dziewczyna wpadła w sidła dawnych heretyckich doktryn. Prowadząc dyskusje z jej dziadkiem pozna historię krucjat na katarów w Langwedocji i przyjrzy się jego życiowej drodze. To go natchnie do wcielenia zmian także u siebie.
Tymczasem Jadzia opowie o swoim trudnym życiu z ojcem, a młodsza siostra Elizy Jagódka postanowi pójść z Paolem pod balkon Julii w Weronie
Jakie będą efekty wyjazdu Maxa do Francji i jak oceni je Eliza?
Czy Jadzia pogodzi się z ojcem, a Nicole zmieni poglądy?
Co wyniknie ze spaceru Jagódki po Weronie?

Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn – „Jano i Wito u logopedy”

Jano idzie z mamą do logopedy. Trochę nie wie, czego się tam spodziewać, ale okazuje się, że można się tam naprawdę dobrze bawić. Razem z logopedką ćwiczy buzię, język, robi śmieszne miny, bawi się klockami i plasteliną, a nawet książkami! „Jano i Wito u logopedy” to książka, która oswoi dziecko z wizytami u logopedy i pokaże, jak ciekawa i przyjemna może być nauka poprawnej wymowy. „Codzienne sprawy” to nowa seria stworzona przez Wiolę Wołoszyn i Przemka Liputa z uwielbianymi przez dzieci bohaterami, którzy mierzą się z wyzwaniami dnia codziennego. Razem z Jano i Wito wybierzemy się w podróż samochodem, zrobimy zakupy w sklepie spożywczym, spędzimy dzień w żłobku czy udamy się do lekarza!

 

 

 

Opisy i okładki książek pochodzą ze stron: lubimyczytać.pl i empik.com
Grafika (tło): Olga Sułek

 

Skip to content Click to listen highlighted text!