Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Ryszard Ćwirlej – „Tęczowa dolina”

Trzy pozornie niezwiązane ze sobą sprawy, trzy śledztwa i jedno rozwiązanie.
Na jednym z warszawskich osiedli stróż znajduje zwłoki lokatora zastrzelonego we własnym mieszkaniu. W trakcie dochodzenia okazuje się, że tuż przed morderstwem kilka osób widziało bezdomnego kręcącego się w pobliżu kamienicy.
Mniej więcej w tym samym czasie emerytowany policjant dowiaduje się, że jest jedynym spadkobiercą ciotki. A przecież od lat byli skłóceni… Podejrzewa, że coś ze spadkiem jest nie tak, postanawia to wyjaśnić i wyrusza do nadmorskiej miejscowości Chłopy.
Specjalizujący się w dziennikarstwie śledczym reporter dowiaduje się, że w Ustroniu Morskim uzdrowiciel podaje ludziom lekarstwo, które niemal natychmiast stawia na nogi nawet poważnie chorych. Dziennikarz podejrzewa, że to oszustwo i zamierza przyjrzeć się tej sprawie. Tymczasem znachor znika w tajemniczych okolicznościach…

Max Czornyj – „Fatum”

Fatum? Tak to nazywasz?
Ja to nazywam po prostu przekleństwem.
W jednym z lubelskich pustostanów dochodzi do makabrycznego morderstwa. Ofiara została spalona żywcem w specjalnie przygotowanej klatce. Okazuje się, że szaleniec, który się tego dopuścił zostawił kilka zagadkowych tropów.
Co oznacza tajemnicza wiadomość? Czy miejsce zbrodni jest jedynie upiorną inscenizacją? Wreszcie: co wspólnego z zabójstwem ma religijna kultura haredi?
Na te pytania musi odpowiedzieć komisarz Deryło. Czas ucieka. Walkę o życie prowadzi nie tylko kolejna ofiara, ale również ranna w poprzednim śledztwie partnerka Deryły, Tamara Haler. Ich losami zdaje się jednak rządzić nieuchwytne FATUM.
A może los wszystkich spoczywa w rękach szalonego mordercy, który przewiduje przyszłość?

Klaudia Bianek – „Nie ma większej miłości”

Poznaj Zośkę, która nie ma w życiu łatwo, ale nie zamierza się poddać.
Zośka właśnie dowiedziała się, że zaszła w ciążę i jest z tego powodu szczęśliwa. W przeciwieństwie do jej partnera, który na wieść o zostaniu ojcem, wyrzuca ją z domu. Zośka wraz z kotem i maleństwem pod sercem przeprowadza się do mieszkania po babci, w którym spędziła szczęśliwe dzieciństwo. Zośka nie najlepiej znosi początek ciąży – jest samotna i przestraszona. Na szczęście z pomocą przychodzi Kuba – przyjaciel z dzieciństwa, który mieszka w tej samej kamienicy. Czy zwykła sąsiedzka pomoc przerodzi się w coś więcej? Tylko co na to narzeczona Kuby, która jest w ferworze ślubnych przygotowań?
„Nie ma większej miłości” to opowieść o… miłości. O cudownym i równocześnie trudnym czasie oczekiwania na dziecko. Klaudia Bianek, która sama jest mamą, po mistrzowsku przelewa na papier całą gamę emocji i wzrusza do łez.

Kasia Keller – „Julka i Janek. Czego nie lubi nieśmiałość”

Na placu zabaw rodzeństwo spotyka nowego chłopca. Janek od razu zaprasza go do zabawy, jednak chłopiec chowa się za swoją mamę. Janek jest zdziwiony jego zachowaniem. Po powrocie do domu mama tłumaczy bliźniakom, czym jest nieśmiałość. Kolejnego dnia, gdy nowy chłopiec ponownie zjawia się na placu zabaw, Janek daje mu czas, aby patrzył, jak się bawią. W końcu Kuba decyduje się dołączyć do dzieci.
„Julka i Janek” to wyjątkowa seria dla najmłodszych czytelników o emocjach, pokonywaniu lęków i radzeniu sobie w różnych sytuacjach. Każdy tom to oddzielna historia z codziennego życia Julki i Janka. Książki napisane są prostym językiem i opatrzone wesołymi, kolorowymi ilustracjami. Na końcu każdego tomu znajdują się wskazówki od psychologa, który radzi, jak rozmawiać z dzieckiem i pomagać mu z oswojeniem danej sytuacji.

Marjorie Demaria – „Mikołajek. Western”

Beznadzieja! Akurat wtedy, gdy mają puszczać film o kowbojach, telewizor się psuje. Mikołajek wpada jednak na kapitalny pomysł! Skoro Gotfryd ma kamerę, to sami nakręcą film. Na pewno nie jest to aż takie trudne…
Poznaj nowe przygody Mikołajka i rozwiąż zagadki, które dla ciebie przygotował!
Mikołajek to ulubiony francuski bohater wszystkich dzieci. Przygody Mikołajka i jego bandy, autorstwa Renégo Goscinnego i Jeana-Jacques’a Sempégo, śmieszą nas od pokoleń. Komiksowe wydanie to świetne rozwiązanie dla najmłodszych. Wakacyjne opowieści, zagadki i łamigłówki umilą czas i wprowadzą w świat Mikołajka. Komiksy powstały na podstawie kreskówki „Fantastyczne lato Mikołajka”.

Tilda Kelly – „Przyjaciele dzikich zwierząt. Orangutanek szuka domu”

Przyjaciele dzikich zwierząt to seria o młodych zwierzętach – orangutanku, koali i pingwinku – które z różnych powodów straciły dom i potrzebują pomocy człowieka. Pomocy bardzo odpowiedzialnej, ponieważ dzikie zwierzę, choćby najsłodsze, to nie przytulanka. Okazuje się, że opieka nad dzikimi maluchami może pomóc również ludzkim dzieciom, mierzącym się z własnymi problemami.
Piękna seria pełna ciepła, przyjaźni i odpowiedzialnej miłości, a także faktów na temat dzikich zwierząt, które często wpadają w opały ze względu na zmiany na Ziemi powodowane przez człowieka.

Ewa Bauer – „Chcę żyć inaczej”

Quod non licet feminis, aeque non licet viris
(Czego nie wolno kobietom, tego nie wolno i mężczyznom)
Po śmierci rodziców Michał Liniewski coraz częściej odwiedza rodzinę Neubinerów w Łanach. Pewnego dnia Marianna prosi kuzyna, żeby wziął pod opiekę jej córkę Zuzannę, która pragnie pobierać nauki malarstwa, oraz syna Piotra, zamierzającego wstąpić do seminarium. Młodzi Neubinerowie wraz z opiekunem udają się do Krakowa, gdzie poznają życie elit i sławnych w świecie artystów. Z zalęknionej i posłusznej ojcu dziewczyny Zuzanna staje się kobietą świadomą swoich zalet i walczącą o prawa kobiet do edukacji. Kraków okazuje się dla niej jedynie przystankiem, gdyż razem z Michałem przeprowadzają się do Paryża. Pomimo sporej różnicy wieku i pokrewieństwa, rodzi się między nimi bliskość, którą początkowo starają się ignorować, jednak uczucie okazuje się silniejsze. Tymczasem w Łanach wychodzą na jaw różne tajemnice, które burzą spokój rodziny. Jak Neubinerowie przyjmą odmienioną Zuzannę? Czy kobieta ma prawo wyjść z roli, jaką narzuca jej społeczeństwo? Czy edukacja i sztuka są zarezerwowane jedynie dla mężczyzn? Wreszcie, czy miłość może być zakazana?

Nina Zawadzka – „Miłość w czasach wojny”

Przejmująca opowieść o zakazanej miłości w obliczu nadciągającej katastrofy.
Zofia Buchowska czuje, że jest u schyłku życia. Za wszelką cenę chce zdążyć poznać sekret swojego pochodzenia. Musi dowiedzieć się, po kim odziedziczyła chorobę, która ją zabija. Poznaje historię Stefanii Obieckiej.
W 1937 roku, młodej hrabiance, bawiącej we Lwowie, cyganka przepowiada nieszczęśliwą przyszłość. Dziewczyna za wszelką cenę próbuje odwrócić swój los. Jednak niezależnie od swojej woli, Stefania zakochuje się w przystojnym Ukraińcu. Płomienne, zakazane uczucie między mężatką, arystokratką i biednym chłopakiem, to jednak zdrada nie tylko rodziny, ale i kraju.
Pełna emocji, wzruszeń i zwrotów akcji opowieść o nienawiści na tle pochodzenia i cenie, jaką trzeba czasem zapłacić za czułość i miłość.

Marek Stelar – „Przegrana”

Komisarz Iwona Banach wraca w szeregi policji, żeby ścigać człowieka, który w imię swoiście pojętego dobra złamał jej życie i karierę. Mateusz „Matt” Grzeliński, oficer CBŚP ściga zwyrodnialców korzystających z usług tajemniczego Klubu 526 i na własną rękę wymierza sprawiedliwość.
Klub już nie istnieje dzięki Iwonie, ale skutki jego działalności wciąż mają wpływ na jej życie. Wie, że kluczem do znalezienia „Matta” jest Krzysztof, jej zaginiony kilkanaście tygodni wcześniej partner. Jego i Grzelińskiego łączy tajemnica z przeszłości, a Iwona podążając ich śladem po całej Polsce, znów zanurza się w odmęty zła, które ludzie wyrządzają innym ludziom. I wie też, że cokolwiek się zdarzy, jej życie już nigdy nie będzie takie samo…
Jak daleko można się posunąć i co zrobić w imię przyjaźni? Gdzie jest granica: tam, gdzie kreśli ją prawo czy tam, gdzie ono nawet nie sięga?

Petra Bartikova – „Ale ule!”

Urocza kartonowa książeczka z pomysłowymi wycięciami zaprasza dzieci do fascynującego świata pszczół. Dzięki jej barwnym i pełnym humoru stronom dzieci poznają wiele słodkich jak miód ciekawostek i poczują się, jakby zaglądały do wnętrza ula. Bzz, bzz! Ale ule! Ale zabawa!
Bajecznie kolorowe strony książeczki zaciekawią dzieci otaczającym je światem i pięknem przyrody i zapewnią im rozwijającą i bezpieczną rozrywkę.
Do zobaczenia w słodkim królestwie pszczół…

Anna Chaber – „Miejmy do tego dystans”

Ile jesteś w stanie zrobić, by odzyskać kogoś naprawdę ci bliskiego?
Urażona przyjaciółka? Jest. Wspierający chłopak? Jest. Perspektywa nowego życia? Jest.
A przynajmniej tak się Oli wydawało. Wybuch pandemii krzyżuje jej wszystkie plany. Zostaje uziemiona w swoim mieszkaniu, a za towarzystwo ma jedynie pamiętającego lepsze czasy kaktusa, którego podlewa resztkami kawy. Ala w dalszym ciągu się do niej nie odzywa, a bracia i chłopak są porozrzucani po świecie. Nie jest to najlepszy okres w życiu Oli. Na szczęście wbrew temu, co myśli, nie jest sama, a ogromne wsparcie przychodzi do niej z najmniej oczekiwanej strony.
Ola jak zwykle się nie poddaje. Chociaż ma ku temu wszelkie powody. Powtarza sobie w duszy, że gdy nic nie da się zrobić, trzeba po prostu zachować dystans.

Wendy Holden – „Królewska guwernantka”

Przyszła znikąd i… wychowała królową.
Dramat abdykacji, przepych koronacji, trauma drugiej wojny światowej – Marion Crawford, pieszczotliwie nazywana Crawfie, przez cały ten czas stała u boku rodziny królewskiej.
W 1933 roku młoda postępowa nauczycielka została guwernantką małych księżniczek Elżbiety i Małgorzaty. Chcąc im zapewnić normalne, radosne dzieciństwo, jeździła z nimi autobusami, zabierała je na publiczny basen i świąteczne zakupy do Woolworths.
Przez siedemnaście lat służyła w samym sercu rodziny królewskiej. Jej oddanie i lojalność okazały się jednak daremne, gdy zrobiła jeden nierozważny krok, który spowodował, że wypadła z łask i została na zawsze zepchnięta w mrok niepamięci.
Ta dogłębna, bogata w szczegóły powieść przywołuje dawno zapomnianą historię i rzuca nowe światło na najsłynniejszą rodzinę świata.

 

 

Opisy i okładki książek pochodzą ze strony lubimyczytać.pl

Tło grafiki: freepik.com

Skip to content Click to listen highlighted text!