Tess Gerritsen – „Grzesznik”
W środku zimy doktor Maura Isles i detektyw Jane Rizzoli zostają wezwane do nietypowej zbrodni. W murach klasztoru klauzulowego brutalnie zamordowano dwie zakonnice. Z początku partnerki podejrzewają, że to atak nie na same kobiety, ale na instytucję Kościoła… Sekcja zwłok ujawnia jednak wstrząsające informacje i z każdym nowym śladem – i ciałem – sprawa obiera coraz bardziej niepokojący kierunek. Na światło dzienne wychodzą dawno pogrzebane tajemnice. Maura i Jane ze zgrozą uświadamiają sobie, że są z nimi związane osobiście…
Tess Gerritsen – „Autopsja”
Jane Rizzoli miała w szpitalu – i w spokoju – oczekiwać narodzin córeczki. Tak było dopóki jedna z pacjentek nie sterroryzowała personelu, nie zabiła ochroniarza i nie wzięła zakładników. W tym Jane. Pacjentka ta obudziła się kilka godzin wcześniej w plastikowym worku, wśród ciał czekających na sekcję zwłok. Reanimowała ją Maura Isles.
Teraz Maura ma podwójny problem – musi uratować przyjaciółkę i obronić swoje dobre imię – bo praca wini właśnie ją za dramatyczną sytuację w bostońskim szpitalu. Tymczasem sprawę przejmuje FBI. A to już zwiastuje poważne kłopoty…
Tess Gerritsen – „Sobowtór”
Identyczne oczy, identyczne włosy, identyczne usta… Interweniująca w Brooklinie policyjna ekipa jest przekonana, że ma przed sobą zwłoki doktor Maury Isles. Tymczasem Maura staje przed nimi – cała i zdrowa, choć zaskoczona, że policyjne wozy blokują dojazd do jej mieszkania.
Groźba? Okrutny żart? Przypadek? Żadna z tych możliwości nie wchodzi w rachubę. Straszliwe odkrycie powoduje lawinę zdarzeń, które mogą doprowadzić do wyjaśnienia serii morderstw dokonywanych przez ostatnie czterdzieści lat na ciężarnych kobietach. I zdradzić wiele o Maurze Isles: o tym, kim jest i skąd pochodzi.
Tess Gerritsen – „Skalpel”
Koszmar z przeszłości Jane Rizzoli powraca… Aresztowany przez nią Chirurg – psychopatyczny morderca samotnych kobiet – od roku gnije w celi. Czy na pewno? Czy kraty więziennych okien są dość mocne, by oprzeć się skalpelowi szaleńca?
Jane musi zadać sobie te pytania, bo oto staje na miejscu zbrodni, które łudząco przypomina te ze spraw Chirurga. Ale skoro on jest pod stałym nadzorem, to jaki szaleniec zdecydował się kontynuować jego dzieło…?
Anna Czerwińska-Rydel – „Wymiana”
„Wymiana” to pełna przygód podróż młodych bohaterów przez Norwegię, Islandię, Polskę i Lichtenstein, w celu poznania kultury i tradycji tych państw.
Pozycję tę wydało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z myślą o naszych czytelnikach, by czytając ją dostrzegli bogactwo kultur czterech państw, które od lat zaangażowane są we wzmacnianie stosunków, zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Tess Gerritsen – „Grawitacja”
Błyskotliwa lekarka Emma Watson właśnie spełnia swoje życiowe marzenie – leci w kosmos, aby opiekować się astronautami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na miejscu okazuje się, że członków załogi, jednego po drugim, dopada bardzo agresywny wirus, który w przerażającym tempie prowadzi do śmierci w męczarniach. Emma – ani nikt na Ziemi – nigdy czegoś takiego nie widziała. Czy na stację dostała się nieznana substancja spoza atmosfery ziemskiej? Emma i współpracujący z nią zespół NASA mają niewiele czasu na znalezienie odpowiedzi. A wojsko, z sobie tylko znanych powodów, nie zamierza im na to pozwolić…
Wioletta Piasecka – „Szalone noce w Paryżu”
Paryż – miasto miłości i szaleństw. Miasto mody, wspaniałej kuchni i wielu możliwości! Inka Brzeska wychowuje samotnie sześcioletniego syna. Ojciec wypomina córce stracone szanse, a także nieodpowiedzialność. Inka spragniona uznania w oczach bliskich, a także w swoich własnych, porzuca bezpieczną pracę w sklepie i zatrudnia się w agencji reklamowej. Ta praca to spełnienie jej marzeń. W krótkim czasie firma kieruje dziewczynę na szkolenie w Paryżu. Na lotnisku Inka poznaje sympatycznego młodego mężczyznę – Oskara Roznera. Chłopak patrząc na jej barwną sukienkę stwierdza, że zapewne jest stylistką mody, a ona nie zaprzecza. Młodzi podczas lotu rozmawiają o filmach, książkach, spędzają ze sobą kilka fantastycznych godzin. Dziewczyna postanawia zostawić Oskarowi swój numer telefonu… Pełna ciepłych emocji i niespodziewanych zwrotów akcji historia, w której świat zawiruje od kolorowych świateł, francuskiej muzyki i małych uliczek Paryża, w których każdy chciałby choć na chwilę się zgubić.
„Krystyna Mirek – „Kiedy cię spotkałam”
Jak bardzo się mylimy, oceniając ludzi po pozorach.
Magda, zwyczajna kobieta, ma w życiu szczęście do idealnych mężczyzn. Pierwszy, świetnie zapowiadający się student medycyny, uczynił ją samotną matką. Drugi, uroczy dżentelmen obiecujący miłość, zostawił bez oszczędności i wiary w uczucia. Trzeci, zamożny pisarz o szczerym wejrzeniu, mąż pięknej kobiety, rozdrażnił, bo to jednak niesprawiedliwe, że jedni mają wszystko, a inni niewiele.
Jak się w tym wszystkim odnaleźć?
Zuza, jej córka, ma niewiele łatwiej. Miły chłopak, którego poznała na basenie, okazał się kimś zupełnie innym, niż sądziła. A najlepsza przyjaciółka zdradziła jej tajemnicę.
Amelia, kobieta po przejściach, pragnąca już tylko spokoju, znajduje się nagle w centrum całego zamieszania. I wszystkie jej życiowe mądrości okazują się nieskuteczne.
I co ma z tym wszystkim wspólnego mały pies o anielskim imieniu i ognistym charakterze, chora kobieta, a także mężczyzna, który przez pomyłkę zaprosił koleżankę z pracy na kawę?
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać deszcz, ale tańczyć w jego kroplach. Ta myśl czasem dobrze określa nasz los.
Agnieszka Olejnik – „Szczęście na wagę”
Ewa czuje się wypalona. Całkowicie oddana rodzinie, pewnego dnia odkrywa, że nie udało jej się spełnić żadnego z dziewczęcych marzeń. Mąż wydaje się nią znudzony, a córka zamknęła się w sobie i okazuje matce wrogość.
Czy to nie najwyższy czas, by porzucić rolę matki, żony oraz gospodyni domowej, i zawalczyć o siebie? Kiedy na jaw wyjdą od dawna skrywane sekrety, okaże się, że stawką w tej walce jest nie tylko samopoczucie Ewy, ale też sprawy znacznie ważniejsze.
„Szczęście na wagę” pokazuje, jak ważna jest równowaga między poświęceniem dla rodziny i troską o siebie. Niepozbawiona humoru powieść z czułością pochyla się nad ludzkimi wadami i błędami, pokazując, że nigdy nie należy się poddawać.
Opisy i okładki książek pochodzą ze stron: lubimyczytać.pl i empik.com
Grafika (tło): Olga Sułek