Wyjazd do radomskiego teatru

Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjazd do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na sztukę „Władza”

Termin wyjazdu:
sobota 28 października br. godz. 16.15

Cena około 60 zł (bilet + przejazd)

Zapisy przyjmujemy do 13 października
telefonicznie bądź w siedzibie GOK pok. 9

Serdecznie zapraszamy!

Justyna Żurkowska tel. kom.: 573 298 733

„WŁADZA”

Francja, czasy panowania Ludwika XIV. Król, po śmierci niezwykle wpływowego kardynała Mazarina, ze zdumieniem odkrywa, kto naprawdę rządzi państwem. Kontrola wykazuje, że faktyczny stan królewskiej kasy został zafałszowany, a ktoś zaspokajając własne, coraz bardziej wymyślne zachcianki, rujnuje skarb państwa. Głównym rywalem młodziutkiego, wchodzącego w życie króla, staje się doświadczony, przebiegły i bardzo groźny gracz - minister finansów, Mikołaj Fouquet. Ludwik rozpoczyna misterną intrygę, która ma na celu wyeliminowanie finansisty i odzyskanie pełni władzy. Walka staje się z każdą minutą coraz bardziej intrygująca, bowiem przeciwników łączą... wspólne interesy.

Znakomita sztuka uznanego brytyjskiego dramatopisarza, Nicka Deara to nie tylko uniwersalna opowieść o kulisach rządzenia, to także ponadczasowa rzecz o deprawującej sile pieniądza, zepsuciu rządzących i chęci dominacji człowieka nad człowiekiem. Władza powoduje, że krok po kroku zacierają się granice dozwolonych zachowań. Normą stają się bezpardonowe rozgrywki o wpływy, korupcja, malwersacje, rozluźnienie moralne, zakłamanie. Czy możliwe jest przeciwstawienie się temu złu? Efektowny historyczny kostium, współcześnie brzmiące problemy, wciągająca, sprawnie poprowadzona intryga, wyraziści bohaterowie, wachlarz ekstremalnych uczuć, celne dialogi, widowiskowa oprawa, a przy tym lekkość i dowcip.