Tydzień Bibliotek 2017 - napisz wiersz o bibliotece!

plakat-tydzien-bibliotek2017"Biblioteka. Oczywiście!" - tak brzmi tegoroczne hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się 8-15 maja br. 

W ramach czternastej edycji wydarzenia, Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy wiersz o naszej bibliotece.

Wiersze należy przesłać do 15 maja br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. wpisując w tytule wiadomości hasło: WIERSZ O BIBLIOTECE. Wiersze można także dostarczyć bezpośrednio do biblioteki. Proszę pamiętać o podaniu w wiadomości tytułu wiersza, imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych. Dla najlepszych prac przewidziano nagrody.

Aleksander Lewtak "Wiatraki na Ziemi Puławskiej"

   Informujemy, że w Publicznej Bibliotece w Końskowoli jest dostępna najnowsza publikacja

Końskowolskiego Towarzystwa Społeczno-Regionalnego "Wiatraki na Ziemi Puławskiej"

autorstwa Aleksandra Lewtaka. Zapraszamy do nabycia!


 

saaaaa


 

Zmiana godzin pracy biblioteki - do 18 stycznia!

Uprzejmie informujemy o zmianie godzin pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Końskowoli obowiązującej do 18 styczna 2017 roku

poniedziałek 8.00 - 16.00

wtorek 9.00 - 17.00

środa 9.00 - 17.00

czwartek 9.00 - 17.00

piątek 9.00 - 17.00

sobota - nieczynne

LATO w BIBLIOTECE

      Od 20 czerwca do 3 września Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli

jest czynna:

poniedziałek - piątek w godzinach 8.00 – 16.00

sobota - nieczynna

 

 

XXIII Konkurs Wiedzy o Końskowoli

XXIII Konkurs Wiedzy o Końskowoli

 GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w KOŃSKOWOLI ogłasza  XXIII KONKURS WIEDZY o KOŃSKOWOLI. Do konkursu zapraszamy uczniów naszej gminy.

 WARUNKI KONKURSU

- do konkursu mogą przystąpić uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej (V i VI klasa) oraz uczniowie Gimnazjum

- uczestnictwo w konkursie jest indywidualne, w obu kategoriach wiekowych

- forma konkursu jest pisemna, pytania dotyczą historii Końskowoli, zabytków, życia współczesnego gminy

- materiały do konkursu dostępne są w Gminnej Bibliotece Publicznej

- dla zwycięzców obu kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody

- termin zgłaszania uczestników upływa 3 VI 2016

 Serdecznie zapraszamy

 

Ciekawski George zaprasza dzieci!

Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli zaprasza przedszkolaków na spotkanie literackie z Ciekawskim Georgem - małą sympatyczną małpką, dnia 5 maja w Sali widowiskowej GOK w Końskowoli o godz. 10.00 i 11.00.

Spotkanie poprowadzi Anna Uszyńska przedstawiciel wydawnictwa Modo – wydawcy książek o Ciekawskim George’u.

W sobotę 12 marca biblioteka nieczynna

Szanowni Użytkownicy Biblioteki informujemy, że 12 marca 2016 r. ( sobota) Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli  będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli zaprasza od poniedziałku do piatku

Uprzejmie informujemy, iż do 19 września Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli jest czynna  od poniedziałku do piątku. W soboty biblioteka jest nieczynna.

Żyłem i pisałem, krzepiąc serca nadzieją wolności... Wystawa w GOK

Gminna Biblioteka zaprasza do obejrzenia wystawy  Henryk Sienkiewicz „Żyłem i pisałem, krzepiąc serca nadzieją wolności”. Wystawa umiejscowiona jest   na górnym holu Gminnego Ośrodka Kultury przed wejściem do Biblioteki. Wystawa ma charakter objazdowy, w naszej bibliotece będzie do 7 marca 2015 roku. Wykonana została przez pracowników Powiatowej Biblioteki w Puławach Katarzynę Adamowską oraz Kingę Fidler. Celem wystawy jest popularyzacja wiedzy literacko-biograficznej dotyczącej życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, rozwijanie wrażliwości literackiej i estetycznej, aktywizacja czytelników do sięgania po utwory Sienkiewicza.

Krioterapia – to warto wiedzieć

                 Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Końskowoli przyjechał z wykładem i promocją książki Zbigniew Kołba. Spotkanie odbyło się na sali widowiskowej 29.01.2015 roku o godz. 11.00. Zbigniew Kołba, studiował rekreację ruchową i rehabilitację w Krakowie. W chwili obecnej prowadzi gabinet krioterapii w Olkuszu. W czasie spotkania autor książki Krioterapia – to warto wiedzieć poruszał tematy leczenia niską temperaturą, mówił o korzyściach jakie niosą zabiegi krioterapii miejscowej ( kolan, kręgosłupa, stłuczeń), jak wyleczyć zimne stopy i dłonie poprzez hartowanie, Mówił o zapotrzebowaniu naszego organizmu na takie pierwiastki jak wapń, magnez, potas, oraz dlaczego czasem ich nie przyswajamy pomimo, że przyjmujemy je regularnie. Sporo uwagi poświęcił metodom oddychania, zaczerpniętym z medycyny chińskiej, jako sposobu wychodzenia z bezsenności. Zwrócił uwagę na to, że sami czasami możemy sobie pomóc w zapobieganiu pewnym dolegliwościom, poprzez korzystanie z tego co nas otacza. I tak dla przykładu podał możliwość obniżenia ciśnienia tętniczego poprzez picie soku z aronii, a tak

że z buraka ćwikłowego. Zapobiegająca na podwyższony cukier działają liście morwy białej, stosowane w postaci herbaty. Sok z zielonej kapusty ma pomóc

 

nam w oczyszczaniu wątroby oraz jelita grubego. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy nasz organizm będzie tolerował zjadane produkty, czy nie ma przeciwwskazań. Po spotkaniu można było nabyć książkę wraz z imienną dedykacją autora, z czego wielu słuchaczy skorzystało.

 

                Ci, którzy nie byli na spotkaniu a są zainteresowani zakupem, mogą to zrobić w Gminnej Bibliotece w Końskowoli, posiadamy jeszcze kilka egzemplarzy dla chętnych.

Tekst, foto: Teresa Dymek

Copyright © 2013-2014 by Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli                                                                                                                                                                          Designed by